• Ana sayfaHARRAN BELEDİYESİ 15 TEMMUZ RUHUNU YAŞATMAYA DEVAM EDİYOR

HARRAN BELEDİYESİ 15 TEMMUZ RUHUNU YAŞATMAYA DEVAM EDİYOR

Harran ilçesinde betondan yapılan tankın yerine gerçek tank kuruluyor.

Kümbet evleri ile simge olan Harran'a yeni bir simge daha geliyor. Gerçek tank ilçeye ayrı bir hava kazandıracak. İlçeye giriş ve çıkış yapanların rahatlıkla görebileceği şekilde kurulacak olan 15 Temmuz darbe girişimini simgeleyen Tank, deforme olmuş ve sökülen eski tankın yerine kuruluyor.

Göreve geldiği günden bu yana Harran ilçesine gözle görülür hizmetlere imza atan Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, ilçenin girişinde betondan yapılan ve 15 Temmuz darbe girişimini simgeleyen tank kaldırılarak yerine gerçek tank getirildi. Belediye başkanı Mahmut Özyavuz Türk Silahlı Kuvvetleri ile yaptığı görüşme sonucu Ankara Polatlı'dan gerçek tank getirdi.

TSK'dan getirilen Tank Harran ilçesinde ki yeni yerini bekliyor. Başkan Özyavuz, gerçek tankın getirilişi ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi" 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra ilçemize betonda adeta bir ucubeyi andıran bir tank yapılmıştı. 15 Temmuz ruhunu yaşatmamız lazım. O nedenle Milli Savunma Bakanlığı nezdinde girişimlerimizin neticesinde gerçek bir tank getirdik, ilçemizin en güzel noktasına, 17 Türk beyi büstü, 17 Türk Devleti Bayrakları, Atatürk büstü, Şehit Ömer Halis Demir anıtı yer alacaktır. İlçemize hayırlı olsun. Tarihi Harran ilçemiz en güzeline layık" Harran ilçemize getirilen tank, eski tankın kaldırılmasıyla birlikte, eskisinin yerine kurulacak.” Dedi.