• Ana sayfaGASTRONOMİ VE GÖZLEM EVİ’NİN PEYZAJ ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

GASTRONOMİ VE GÖZLEM EVİ’NİN PEYZAJ ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

Harran Kaymakamlığı ve Harran Belediye Başkanlığı’nın birlikte yürüttüğü Gastronomi Merkezi ve Gözlem Evi projesinde peyzaj çalışması sona erdi.

İlk buğday tohumunun ekildiği yer olan Harran ilçesinde Harran Kaymakamlığı ve Harran Belediye Başkanlığı tarafından kazandırılan, Gastronomi merkezi ve Gözlem Evi’nin peyzaj çalışması tamamlandı.

Yukarı Mezopotamya’nın merkezi konumunda bulunan, ziraatin ilk yapıldığı ve dünyanın ilk üniversitesinin yer aldığı Harran ilçesinde, Gastronomi Merkezi ve Gözlem Evi’nin çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları bitirilerek hizmete açılıyor. Gastronomi merkezi, hem kadınlara istihdam alanı sağlayacak, hem de Şanlıurfa mutfağının dünyaya açılmasını sağlayacak.

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz yaptığı açıklamada; Harran ilçe Kaymakamlığımızla beraber yürüttüğümüz önemli projelerden bir tanesi olan Gastronomi Merkezi ve Gözlem Evi’ni ilçemize kazandırmanın mutluluğu içerindeyiz. Gastronomi merkezi ile hem mutfağımızı dünyaya tanıtacağız hem ilçemizde yaşayan kadınlara istihdam yaratmış olacağız.

Gastronomi Merkezi ve Gözlem Evi’nin çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarını tamamladık. İlçemize hayırlı olsun. Dedi.