• Ana sayfaBAŞKAN ÖZYAVUZ: FAHİŞ KİRA ARTIŞI YAPANLAR HAKKINDA HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATACAĞIZ

BAŞKAN ÖZYAVUZ: FAHİŞ KİRA ARTIŞI YAPANLAR HAKKINDA HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATACAĞIZ

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremde, yağmacılar ve fırsatçıların türediğini belirterek, Harran'da depremi fırsat bilip kiraları fahiş arttıracak kişilere karşı, kanuni ve hukuku süreci başlatıp gereğini yapacaklarını söyledi.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen deprem felaketinin ardından çevre il ve ilçelere giden depremzedelere, Harran ilçesinde evini fahiş fiyata kiraya vermek isteyen kişiler tespit edilerek, Belediye tarafından hakkında yasal işlem yapılacağı öğrenildi.

Fahiş fiyat artışlarına karşı sosyal medya hesabından paylaşım yapan Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz;
Kıymetli Hemşehrilerim.

Bizler her alanda adaletsizliğe, hukuksuzluğa hiçbir zaman müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Harran ilçemizde depremi fırsat bilip kiraları fahiş bir şekilde artıran emlakçı veya ev sahipleri ile ilgi, Vatandaşlarımızın Belediyemize müracaat etmelerini tavsiye ediyor, şüphesiz konuyla ilgili kanuni ve hukuku süreci başlatıp gereğini yapacağız.Bu tür yanlışlıkları yapanların her daim karşısında olacağımız, bilinsin isterim. Açıklamasında bulundu.