HARRAN DOĞALGAZA KAVUŞTU

Harran ilçesinde başlayan doğalgaz alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından ilk meşaleyi Harran Belediye başkanı Mahmut Özyavuz ateşleyerek, Doğalgazın Harran’a hayırlı olmasını diledi.

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’un sözünü verdiği doğalgaz çalışmaları Mayıs ayında başlamıştı. İlçe merkezi genelinde başlayan altyapı ve doğalgaz boru döşeme çalışmalarının tamamlanmasının ardından, bugün Harran ilçesine ilk doğalgaz verildi.

Harran Belediye başkanı Mahmut Özyavuz, Aksa Doğalgaz Şirket Müdürü Muhammed Nezih Ural ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla Süleyman Demirel mahallesinde Doğalgazın ilk meşalesi yakıldı. Meşale töreninden sonra Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz ve Aksa Doğalgaz Şirket Müdürü Muhammed Nezih Ural Kıbrıs Gazisi Mehmet Alparslan’ın evine misafir olarak, Doğalgaz ile pişen ilk çaylarını içerek, temiz ve ekonomik olan Doğalgazın Mehmet Alparslan’a ve Harran halkına hayırlı olmasını dilediler.

Verdikleri sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Harran Belediye başkanı Mahmut Özyavuz: Söz verdiğimiz vaatleri yerine getirmenin huzurunu bugün bir kez daha yaşıyoruz. Harran’ımız için 2022 yılı Harranlı hemşerilerimin, vatandaşlarımın aşının doğalgaz ile pişeceği bir yıl olacak demiştik. Bugün Harran ilçemizde bismillah diyerek; Medeniyetin, tarihin, kültürün merkezi olan Harran’ımızı Doğalgaz ile buluşturuyoruz. Türkiye’nin 100. Yılına geri sayım başlarken, Bilge Liderimiz, genel başkanımız Sayın Doktor Devlet Bahçeli’nin doğum gününe özel Harran ilçemizin ilk gazisine, ilk Doğalgazı verdik. Temiz ve ekonomik olan Doğalgazın tüm Harranlı hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum. İfadelerini kullandı. Doğalgazın Harran’a hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başlayan Aksa Doğalgaz Şirket Müdürü Muhammed Nezih Ural: Harran ilçemizin ilk gazisi Mehmet Alparslan amcamızın evindeyiz. İlk Doğalgazımızı Mehmet amcamızın evine verdik. Beraber çıktığımız bu yolda Harran Belediye Başkanımız Mahmut Özyavuz, sağ olsun sürecin her aşamasında bizimle birlikte koşturdu. Bugünde Türkiye’nin 100. Yılına girerken ilk çayımızı, kahvemizi Mehmet amcamızın evinde içiyoruz. Doğalgaz Harran halkımıza hayırlı olsun. İfadelerini kullandı.