• Ana sayfaHARRAN'DA TARİHİ FESTİVAL: 120 BİN KİŞİ KATILDI

HARRAN'DA TARİHİ FESTİVAL: 120 BİN KİŞİ KATILDI

Harran'da düzenlenen Sanat ve Müzik Festivalinde sahne alan sanatçıların performansıyla coşan 120 bin kişi gece yarısına kadar gönüllerince eğlendi.

Harran Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Sanat ve Müzik festivali kapsamında konsere gelen vatandaşlar için dev ekranlar ve büyük bir sahne kuruldu. 120 bin kişinin katıldığı festivalde Soner Sarıkabadayı, Mustafa Sandal, Kadr, Kurtuluş Kuş - Burak Bulut ve Mr. Dosso Dossi sahne aldı. Sanatçıların şarkılarıyla coşan binlerce kalabalık, Mr. Dosso Dossi'nin DJ performansı ile gökyüzüne yansıtılan lazer ışıklar ve havai fişeklerin parlaklığı, Harran'daki atmosferin coşkusunu arttırdı.

Festivale Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Harran Kaymakamı İbrahim Gültekin, Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz ile sadece Harranlı vatandaşlar değil Şanlıurfa merkez, ilçeler ve çevre illerden de çok sayıda kişi katıldı.

120 bin kişinin katılımıyla Harran'da gençlerimizin coşku ve sevinçlerini görmek bizleri mutlu etti diyen Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz: Harran'da sosyal ve kültürel faaliyetlere, gençlerimizin istek ve taleplerine cevap vermeye devam edeceğiz. Tarihin, ilmin, bilimin merkezi Harran'ımızı Sanatsal ve Kültürel Festivallerle buluşturarak, bu alandaki organizasyonlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Katılım sağlayan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. İfadelerini kullandı.