İSTANBUL'DA HARRAN RÜZGARI

İstanbul Yeni Kapıda 9 - 12 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Şanlıurfa Tanıtım Günleri kapsamında Harran Belediyesi'nin açmış olduğu tanıtım standına misafirler yoğun ilgi gösteriyor.

Tarihi kümbet evleri, Harran ulu cami, şark odası kültürü, mırra, yöresel kadın kıyafetleri, buğday, arpa, pamuk, sade yağ gibi önemli kültürel simgelerinin tanıtıldığı stantta misafirler adeta Harran'a yolculuk yapıyor.

Harran'ı çok merak etmeye başladıklarını ve en kısa zamanda bu güzellikleri yerinde görmek istediklerini söyleyen misafirler, bu güzel stant için Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz'a teşekkür ederek, görevinde başarılar diledi.

Harran'ı her alanda Harran'ı tanıtmaya devam edeceklerini söyleyen Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, İnsan kültürel bir varlıktır. Sahip olduğu değerleri, yaşatmaya ve tanıtmaya önem vermelidir. Geçmişten bugüne tüm ihtişamıyla koruyup, sürdürmeye devam ettiğimiz bu güzellikleri yerinde görmek isteyen misafirlerimizi Harran'ımıza davet ediyorum. İfadelerini kullandı.