• Ana sayfaHARRAN’DA DOĞALGAZ İÇİN İLK KAZMA VURULDU

HARRAN’DA DOĞALGAZ İÇİN İLK KAZMA VURULDU

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz; Doğalgaz için beklenen çalışmaların bugün itibariyle başladığını duyurdu.

Şanlıurfa’nın Harran ilçesi uzun yıllardır hayalini kurduğu doğalgaza kısa zamanda kavuşacak. Tarih, tarım, turizm gibi birçok önemli değere sahip medeniyetlerin beşiği Harran ilçesinde vatandaşların yıllardır beklediği doğalgaz' da ilk kazma Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz'un katılımıyla vuruldu.

Harranlıların 2022 yılında aşlarının doğalgaz ile pişeceğinin müjdesi verildi.

Doğalgazın Harran için artık bir ihtiyaç olduğunun altını çizen Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz; Ekranları başında bizleri izleyen bütün hemşerilerime selamlarımı, sevgilerimi iletiyorum. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav) buyuruyor ki güneşin doğup, büyüdüğü en güzel gün cuma günüdür. Söz verdiğimiz vaatleri yerine getirmenin huzurunu bir kez daha yaşıyoruz. 2022 yılı Harranlı hemşerilerimiz için Harranlı kardeşlerimiz için aşının doğalgazla pişeceği bir yıl olacak. Bugün Harran'ımızda büyük bir projeye daha imza attık ve Harran'ımızı doğalgazla buluşturuyoruz. Doğalgaz çalışmalarımıza bugün cuma günü bismillah diyerek, ilk kazmayı vurduk. Harran'ımızda bir yandan içme su şebekesinin yenileme mutluluğunu yaşarken, diğer tarafta da Harranlı hemşerilerimizi doğalgazla buluşturduğumuz için sevincimiz ikiye katlandı. Harran'ımız için gece gündüz demeden Belediyemizin bütün imkanlarını ve bütün enerjimizi harcayarak, Harranlı vatandaşlarımızın huzuru ve refahı için çalışmaya devam edeceğiz. Harran'ımızda her geçen gün yeni bir proje ile yeni bir bakış açısı ile Harran'ımızı yeniden inşa etmeye devam edeceğiz. Ben buradan bizlere gönül veren bizleri destekleyen her zaman yanımızda dik duran Harranlı hemşerilerime teşekkürü yinelemek istiyorum. Harranlı hemşerilerimiz için canımız pahasına, canımız kanımız Harran'ımız diyerek, gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Biz gücümüzü Harran halkımızdan alıyoruz. Harran halkımız yanımızda durduğu sürece Harran'ımızı her gün bir üst seviyeye taşımak için bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz. Eğitimde, sağlıkta, kültürde ve turizmde her geçen gün Harran'ımız için yeni bir başlangıç olacaktır. İfadelerini kullandı.

Aksa Şanlıurfa İl Müdürü Muhammet Nezih Ural yaptığı açıklamada; Medeniyetin beşiği olan Harran'dayız. Bugün bizim için çok önemli bir gün. Dünyanın ilk üniversitesi olan Harran ilçemizde doğalgaz yatırımlarına 27 Mayıs tarihiyle başlamış bulunmaktayız. Tüm Harranlı hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyoruz. Bu kapsamda emeği geçen tüm yetkililere Şanlıurfa büyükşehir belediye başkanımız a Harran Belediye Başkanımız Mahmut Özyavuz'a ve sahada emeği geçen kardeşlerime teşekkür ediyorum." Dedi.