• Ana sayfaBAŞKAN ÖZYAVUZ’UN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN ÖZYAVUZ’UN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Harran Belediye başkanı Mahmut Özyavuz: "Bir mübarek Ramazan Ay'ını daha geride bırakarak, bayramı idrak etmekte, bu güzel günlerin feyz, rahmet ve bereketinde buluşmaktayız. Bayramlar, bizleri birbirimize yakınlaştıran, aynı duygularda buluşturan, umut, birlik ve dirliği sağlayan özel günlerdir. Dargınlıkları ve kırgınlıkları unutturan, dayanışmayı, yardımlaşmayı artıran, hoşgörü, kardeşlik duygularını güçlendiren bayramları, anlam ve önemine uygun olarak kutlamalıyız.” diyerek şöyle devam etti:

Bayramlar, her yıl gelip geçen sıradan günler olmaktan öte, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin dalga dalga toplumun bütün kesimlerine yayıldığı, “Ben’i” “Biz” yapan yüce dinimizin rahmet kaynaklı çağrısına kulak verilip, yanı başımızdakinin fark edildiği ve gözetildiği, toplumda açılan sosyal yaraların sarıldığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeniden güç kazandığı çok özel günlerdir.

Geçtiğimiz yıl dünya genelinde pandemi ilan edilen salgın hastalık yüzünden buruk bir bayram yaşadık. Bu yıl ise normalleşme süreciyle birlikte bayramı en iyi şekilde yaşayacak olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu vesileyle bütün Şanlıurfalı ve Harranlı hemşerilerime sevgilerimi saygılarımı iletiyorum. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş olan Ramazan ayını idrak edip, bayrama ulaşmanın sevinci içerisindeyiz. Ben buradan başta Harranlı hemşerilerime, tüm Şanlıurfalı, tüm Türkiye’nin ve her nerede olursa olsun. Tüm Türk İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor. Ramazan Bayramının bütün insanlara hayırlar vesile olmasını diliyor, hepinize saygılarımı, sevgilerimi iletiyorum. İfadelerini kullandı.