• Ana sayfaHARRAN BELEDİYESİNDEN VATANDAŞLARA ŞERBET VE ZERDE İKRAMI

HARRAN BELEDİYESİNDEN VATANDAŞLARA ŞERBET VE ZERDE İKRAMI

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde Belediye tarafından düzenlenen Kadir Gecesi programında vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Ülkenin dört bir tarafında olduğu gibi Şanlıurfa ve ilçelerinde de kutlanan, Kur’an-ı Kerim’de bin aydan daha hayırlı olarak bildirilen Kadir gecesi Harran ilçesinde coşku ile kutlanırken, Harran ilçesinde bulunan Şeyh Hayati Harran-i Camisi vatandaşlarla doldu taştı. Şeyh Hayati Harran-i Cami’yi dolduran vatandaşlar hep birlikte teravih namazını kıldı. Geceyi ihya etmek için camileri dolduran cemaat gecenin manevi havasını doyasıya yaşadı. Camide okunan Kur’an-ı Kerim ve kasidelerden sonra insanlığın selameti, ülkenin huzuru ve İslam alemine barış ve huzur gelmesi için dualar edildi. Kılınan namaz ve edilen dualardan sonra Kadir Gecesi münasebetiyle Harran Belediyesi tarafından düzenlenen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İlçe merkezi genelinde araçlarla gül kokusunu serpiştiren ekipler, anlamlı geceyi ihya etmeye gelen vatandaşlara da zerde ve şerbet ikramında bulundu. Vatandaşlar, Manevi havası yüksek olan bu gecede yapılan ikramlardan dolayı Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’a teşekkür ettiler.

Harran halkının kadir gecelerini kutlayan Başkan Özyavuz: Cenab-ı Allah'ın, Yüce Kitabımız Kur’an’ı Kerim'de bin aydan daha hayırlı olduğunu müjdelediği mübarek kadir gecesinin Ülkemize, Şanlı şehrimize, ilçemize, Türk-İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini, Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. İfadelerini kullandı.