• Ana sayfaHARRAN'IMIZ BEYAZ ÖRTÜYE BÜRÜNDÜ

HARRAN'IMIZ BEYAZ ÖRTÜYE BÜRÜNDÜ

Şanlıurfa genelinde etkili olan kar yağışı Harran ilçesini de beyaz örtüye bürüdü. Tarihi ilçenin ören yerleri, kar yağışı sonrası oluşan manzara ile görenleri kendine hayran bıraktı.

Din, Kültür, Sanat, Edebiyat, Felsefe ve Astronomi gibi alanlarda Dünya’nın İlk Üniversitesi’nin bulunduğu ilim ve irfan yurdu Şanlıurfa’nın Harran ilçesi önceki gün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı sonrası beyaza büründü. Unesco Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan tarih ve turizm kenti Harran’da beyaz örtüyle birlikte kartpostallık görüntüler de oluştu. Dünya’nın İlk Üniversitesi’nin bulunduğu yerleşke, Harran Kalesi ve Konik Kubbeli evlerin beyaz örtüye bürünmesi sonrası oluşan manzara görenleri ilk an itibariyle kendine hayran bıraktı.

Harran ilçesinin kar yağışı sonrası eşsiz güzelliğini sosyal medya hesaplarından paylaşan Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz ise paylaşım notunda; “Kar, doğanın incisidir. Tüm zarafetiyle misafir gibi gelir ve sessizce gider, vedası da zariftir. İlçemize yağan karın, Harran Ovamızın topraklarına bereket ve bolluk getirmesini diliyorum. Kış kışlığını, yaz da yazlığını göstermeli der eski güngörmüşler… Harran’ımızın topraklarını beyaza bürüyen “Kar” adına hayat dediğimiz uzun ince bir yolda hep bizde kal.” İfadelerini kullandı.