• Ana sayfa3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ'NE ÖZEL PROGRAMIMIZ

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ'NE ÖZEL PROGRAMIMIZ

Harran Belediyesi ev sahipliğinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel program düzenlendi. Engelli çocuklar ve aileleri ile bir araya gelen Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, bundan sonraki süreçte de engelleri hep birlikte aşacaklarını, her türlü desteği de sunmaya devam edeceklerini belirtti.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Harran Belediyesi ev sahipliğinde Kültür ve Gençlik Merkezi’nde program düzenlendi. Harran Belediyesi ve ilçede bulunan 2 rehabilitasyon merkezi ile Harran Kaymakamlığı ortaklığında düzenlenen programa Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, kurum amirleri, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı. Minikler ve ailelerinin oldukça eğlenceli vakit geçirdiği program; şiir dinletileri, dans gösterileri ve hep birlikte söylenen türkülerle son bulurken program ardından Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, engelli çocuklara hediyeler verdi.

  1. Ailelerle de bir araya gelen Başkan Özyavuz, her türlü desteği bundan sonraki süreçte de vermeye hazır olduklarını ifade ederek, sevginin paylaştıkça arttığını ve her bir bireyin bir engelli adayı olduğunu unutmaması gerektiğini belirtti. Engelli çocuklar ve aileleriyle hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Özyavuz, özellikle akülü tekerlekli sandalye temininde özel bir çalışma içerisinde olduklarını ve bu yöndeki talepleri hızla karşıladıklarını söyledi.

Harran ilçesinde bulunan rehabilitasyon merkezlerinin yetkilileri de engelli vatandaşlara verdikleri desteklerden dolayı Başkan Özyavuz’a plaket takdiminde bulundu.