• Ana sayfa29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJIMIZ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJIMIZ

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Cumhuriyet’imizin ilanının 97. yıl dönümü sebebiyle bir kutlama mesajı yayımlayan Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, birçok zorluklar ve imkansızlıklara rağmen inanç ve azimle güçlenerek, en ağır bedelleri de göz kırpmadan ödeyip Cumhuriyet’imizin kurulduğunu aktardı.

Başkan Özyavuz mesajında; Cumhuriyet’in milletin kendi egemenliğini kullandığı Devlet yapısı olduğuna işaret ederek, “Türk Milleti bu iradeye türlü zorlukları aşarak kavuşmuştur. Vatan toprakları üzerinde oynanan oyunlar ile iç ve dış tehditlere karşı omuz omuza vererek tarihin az şahitlik ettiği bir mücadele örneği verip Cumhuriyet’imizi kurduk. İşte bugün, 97. yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyet’imizin simgesi olan Ay Yıldız’lı Bayrağımız rengini bağımsızlığımız ve hürriyetimiz uğruna şahadet şerbeti içmiş şehitlerimizin aziz kanlarından almaktadır. Bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı uğruna gözlerini dahi kırpmadan canlarını seve seve feda eden kahramanlarımızı hiçbir zaman unutmayacağız. Hedeflerimize ilerlemek ve ülkemizi muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için aldığımız görevi layıkıyla yerine getirmek için her anımızı çalışmakla geçireceğiz.”

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi rahmet dileklerimizle, gazilerimizi de minnet ve şükran duygularımızla anıyor tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, saygılarımı sunuyorum.” Dedi.