MEVLİD KANDİLİ MESAJIMIZ

Harran Belediye Başkan Mahmut Özyavuz, Mevlid Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Özyavuz, yayımladığı mesajda, "Sevgili peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa'nın dünyayı şereflendirdiği Mevlid-i Nebi'nin yıldönümü dolayısıyla bir kez daha idrak edeceğimiz Mevlid Kandili vesilesiyle kendisine ümmet olma bahtiyarlığını yaşadığımız, insanlığa yol gösterici ve kurtuluş rehberi olarak gönderilen peygamberimize, aline ve ashabına salat ve selam olsun.

Âlemlerin Efendisi Hz. Muhammed (SAV), örnek ahlakı ile bizlere her zaman ışık olmaktadır. O, güzel ahlakı ile henüz Peygamberlik müjdelenmeden önce bile herkesin takdir ve beğenisini alan eşsiz bir kişiliğe sahipti. Bu yüzdendir ki Peygamberlik dönemi öncesinde bile kendisine “Muhammedü’l-emîn” yani “Güvenilir Muhammed” denilmekteydi. Hayatının her döneminde herkese karşı adaletli ve hoşgörülü davranan Hz. Muhammed (SAV), sadece sözleriyle değil davranışlarıyla da tüm insanlığa, iyi bir insan olmanın en güzel örneklerini göstermiştir.

Bugün dünyanın birçok yerinde devam eden savaş ve çatışmaların, akan kan ve gözyaşlarının sona ermesi ancak O’nu örnek almamızla mümkün olacaktır. Bunun için kendi ailemizden ve çevremizden başlamak üzere hoşgörülü, adil ve dürüst bir yaşam sürmemiz ve sürdürmemiz gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'e layık ümmetin birer ferdi olmayı nasip etmesi duasıyla Mevlid Kandilimizi kutlar, bu güzel gecenin milletimize ve İslam alemine hayırlar getirmesini niyaz ederim" dedi.